חיפוש

איזה סוג של דוד שמש הכי חסכוני

אחרי יום עבודה ארוך, אחרי פעילות ספורטיבית אינטנסיבית ולפעמים גם סתם כשמתחשק לנו – דוד השמש מאפשר לנו להתקלח עם מים חמים ונעימים מתי שאנחנו רק צריכים או רוצים. יוקר המחיה גורם לנו לחפש מוצרים שיאפשרו לנו ליהנות מעלויות זולות מבלי להתפשר על האיכות. במאמר הבא נסביר איזה סוג של דוד שמש הוא הכי חסכוני.

 

תפקיד דוד השמש

כולנו מכירים את תפקיד דוד השמש. דוד שמש מאפשר לנו ליהנות מזרימה של מים חמים במהלך שעות היממה בבית. מים חמים מאפשרים לנו להתקלח ולשמור על היגיינה ואסתטיקה של הגוף לאחר יום עבודה ארוך, לאחר ביצוע פעולה שמלכלכת אותנו או לאחר פעילות ספורטיבית למשל. באמצעות מים חמים אפשר לבצע גם פעולות נוספות עם מים שכוללות מגע של הנוזל עם הגוף בצורה נעימה יותר, החל משטיפת ידיים לפני ארוחת הצהריים ועד לשטיפת כלים בכיור אחרי שמסיימים לאכול.

דוד שמש

כיצד הוא פועל?

דרך הפעולה של דודי שמש מתאפשרת הודות, כפי שניתן להבין משם המוצר, לשמש. חום השמש חזק מספיק כדי לחמם את המים לטמפרטורה הנדרשת. על גג הבניין או במקום ייעודי מותקן לוח שקולט את החום שמגיע אלינו מקרני השמש במהלך שעות היממה, מה שמאפשר חימום של המים באמצעות אותה אנרגיית חום. דוד השמש מגיע גם עם יכולת חימום חשמלית, למקרה שיהיה צורך בהפעלתה בשעות הלילה או כאשר השמש אינה חזקה.

 

דוד שמש קלאסי

בוודאי יצא לכם לשמוע בשנים האחרונות על מגוון סוגים של דודים, החל מדוד חכם, דרך דוד מחליף חום, דוד חשמלי בלבד או דוד גז, אך בסופו של דבר הם אינם זולים כמו דוד שמש קלאסי. דוד זה הוא בעל העלויות הנמוכות ביותר מבחינת כל המרכיבים השונים שלו.

 

עלויות התקנה סטנדרטיות

העלות של דוד השמש ושל ההתקנה שלו היא לא גבוהה בכלל, אלא סטנדרטית ונוחה לכיס. לעומת דודים אחרים, שמצריכים אמצעים מורכבים יותר לצרכי ההתקנה, התקנת דודי השמש היא פשוטה וזולה לביצוע.

דוד שמש

תחזוקה זולה

התחזוקה של דוד השמש למשך שנים היא זולה מאוד. אין כל כך מה לתחזק למעשה, וזאת בניגוד לדודים אחרים שעובדים באמצעות מערכות אחרות שעשויות להישחק. לוח החימום של הדוד אינו נפגע כתוצאה מהחום ואינו נשחק.

 

מיעוט תקלות

לעומת דודים אחרים, שתקלות מתרחשות בהם באופן קבוע יחסית עקב המורכבות בצורת הפעולה שלהם, בדוד שמש כמעט ואין תקלות. העובדה הזאת מובילה לכך שאין צורך בהוצאות כספיות עבור טכנאים שיטפלו באותן תקלות.

 

הדוד הכי חסכוני

דוד השמש הוא הדוד הכי חסכוני שיש. בימים של שעון הקיץ ובכלל, אפשר להנות ממים חמים מבלי להפעיל בכלל חשמל. אם מוסיפים לכך את העובדה שהוא לא באמת זקוק לתחזוקה מיוחדת ושכמעט ואין בו תקלות, מקבלים דוד איכותי עם חסכון רב.

דוד שמש

אולי יעניין אותך גם