איך לבחור כלוב לתוכי שמתאים גם לעיצוב הבית

אם עברה בכם המחשבה לקנות תוכי כחיית מחמד לבית, בטח נתקלם בחשש שמא הכלוב של התוכי לא ישתלב טוב בבית שלכם.

שאלת השאלות היא איך לשלב כלוב של תוכי בעיצוב הביתי, עליה ננסה לענות במאמר.

לפני יש כמה שאלות נוספות שעליכם לשאול את עצמכם.

 

האם מתאים לי לאמץ תוכי?

עצם הרצון שלכם בתוכי הוא סימן ראשון לזה שיכול מאד להיות שתוכי הוא החיה המתאימה עבורכם, גם היא נועזת ומיוחדת מאד. גידול תוכים אינו רווח באוכלוסייה כמו גידול חבריהם ההולכים על ארבע, ולכן אין הרבה ידע בנושא.

נעשה ביניכם היכרות קצרה, שתוכלו לחשוב האם זה באמת עבורכם:התוכי הוא חיה צבעונית מבחוץ ומבפנים, חברותית מצחיקה וקולנית. בניגוד לסטיגמה, לא כל התוכים מדברים, אבל מתוכם יש קבוצת זנים של תוכים שמסוגלים לחזור על מילים ששמעו, ויש כאלו

שיכולים לחזור אפילו על ביטויים שלמים או משפטים. התוכים עלולים להיות גם צרחניים לעיתים, וגידולם דורש חדר חשוך וקריר בבית.

התוכי הוא חיה מאד נוחה לגידול, שבניגוד לכלב או חתול, היא לא עושה פיפי על השטיח, מלכלכת או משאירה שערות ברחבי הבית. זה כמובן, תוצאה של כך שהוא מתגורר בכלוב מיוחד, ולכן התוכי מתאים לאוהבי חיות שהם גם אוהבי נקיון.

העניין הכי משמעותי שיש להסדיר לפני הבאת התוכי הביתה הוא רכישת כלוב מתאים.

 

ומה הוא הכלוב המתאים?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

התשובה לשאלה הזו מתחילה משאלה אחרת. איזה תוכי אתם קונים? גודל הכלוב משתנה בהתאם לגודל התוכי, ויש טווח גדול מאד של גדלים מזנים שונים. לדוגמא, הקנריות הן קטנות ולא דורשות מרחב גדול יותר מדי, לעומתן תוכי ארה או אפרור אפריקני הם

גדולים יותר.

בכל אופן, גם אם סוג התוכי שרכשתם אינו מהגדולים, יש לוודא שלתוכי יש מרחב תנועה ותעופה בתוך הכלוב, בסופו של דבר הוא שם רוב היום, ועליו להרגיש בנוח בתוכו. על הגודל להיות סטנדרטי, מספיק גדול בשביל התוכי אך שלא יתפוס לכם יותר מדי מקום

בבית. הגודל המתאים הוא כלוב A10 לתוכים.

 

איך מתאימים את הכלוב לבית?

לאחר שהתאמנו את הכלוב לתוכי, יש להתאים אותו גם לבית.
הצבע של הכלוב צריך להתאים לצבעי החדר בו הוא מונח, וכמובן גם הגודל צריך להיות מותאם, כלוב גדול בתוך סלון קטן עלול ליצור תחושת קלסטרופוביה- לכם ולתוכי שלכם.

 

היכן למקם את הכלוב?

את הכלוב כדאי למקם באיזור בו עוברים בני הבית, שלא יחוש בדידות.
אינטראקציה חשוב מאד לתוכים, הם יצורים רגישים ואינטליגנטיים מאוד, הם ציפורים חברותיות ולכן זקוקות כל כך שישחקו וידברו איתן כל יום. חובה להוציא את התוכי מהכלוב ולשחק איתו בכל יום, לתת לו לעמוד על הסטנד ולהכניס אותו בחזרה בלילה, לתת לו יחס ולהקדיש לו זמן. בתמורה התוכי יחזיר לכם באהבה האינסופית שהציפורים המיוחדות האלה יודעות להעניק. המאמץ משתלם!

 

בעל חיים

אולי יעניין אותך גם