חיפוש

איך להתקין דק אורן במרפסת הבית

מראה דק הפך להיות פופולרי מאוד בשנים האחרונות בשל מראהו האסתטי ומגעו הנעים של החומר. התקנת הדק צוברת תאוצה עד כדי כך שאין כמעט בית פרטי עם גינה או מרפסת אשר לא מותקן בו דק. ישנם כמה סוגי דק כמובן שישנם כמה סוגי עצים מהם מרכיבים את הדק, אז כיצד לבחור את סוג הדק המתאים? האם הוא יכול להתאים לכל צורת מרפסת וכיצד מתקינים אותו? על כך נענה במאמר.

 

מה חשוב לדעת על דקים?

ישנם סוגי דקים שונים למרפסת, הנראות העמידות והשימושיות משתנים בין סוג לסוג, המגוון הרחב הקיים מאפשר לכם לבחור את הסוג שיתאים לצרכיכם בצורה הטובה ביותר. לרוב בכדי לתחזק את הדק יהיה צורך בצביעה פעם בשנה ולעתים אפילו את זה לאת תצטרכו.

 

אז אילו סוגי דק יש?

דק אורן– דק אורן הוא אחד הדקים הנפוצים בארץ, דק האורן מציע מבחר אופציות נראות ותחזוקה קלה מאוד, מחירו לרוב יהיה זול יותר מסוגי דק אחרים.

דק טיק– דק הטיק לרוב יהיה עמיד ואיכותי יותר מן הדק הסקנדיבי והוא מאופיין בכך שהוא מאוד אלסטי ונעים למגע.

דק פינלנדי– הדק הפינלנדי ידוע כסוג עמיד המחזיק לאורך זמן וקל לעבודה.

דק איפאה– דק האיפאה עמיד במיוחד למים ומזיקים.

דק במבוק– דק הבמבוק עשוי מחומרים ממוחזרים והוא ידוע בעמידותו למים, הוא דורש מעט מאוד תחזוקה.

דק סינטטי– הדק הסינטטי מעט יקר מהאחרים אך הוא אינו דורש תחזוקה ולשומרי איכות הסביבה דעו כי הוא מאוד אקולוגי.

 

אז איך מתבצעת התקנת דק?

השלב הראשון שעליכם לעשות לפני שאתם מתקינים דק הוא לחשוב האם אתם מסוגלים לעשות זאת בעצמכם? אם אתם ידועים כאנשים שיודעים לעבוד טוב עם הידיים ולבנות תוכלו לעשות זאת ללא עזרה מקצועית, אך אם התשובה היא לא כנראה שתאלצו להיעזר במתקין דק מקצועי.

כמה דגשים חשובים לפני ההתקנה– במידה ויש לכם שיפועים חדים במרפסת כנראה שדק לא יהיה הפתרון המתאים עבורכם ותוכלו לעשות שימוש באריחי דק במקום. כמובן שישנו הבדל בין אם מדובר בבית פרטי לבין דירה כיוון שלרוב העלות של דק בדירה תהיה זולה יותר. לרוב עלויות הדק יהיו בין 300-500 ₪ למ"ר ואילו הדקים העמידים יותר יעלו בין 500-700 מ"ר.

לסיכום: ישנן צורות רבות ושיפועים מאתגרים במרפסות חוץ שיכולים להפוך את ההתקנה לקצת יותר מאתגרת, לכן במידה ויש לכם את האפשרות השקיעו ובקשו מאיש מקצוע לבצע את ההתקנה עבורכם כך שהתוצאה תהיה יפה ומדויקת וכמובן נוחה ותחזיק מעמד לאורך זמן. בצעו בדיקה בין כל סוגי הדק שמצאו חן בעינכם ותבחרו את האחד שיתאים לצורך שלכם עם הנראות שתשלב הכי טוב בבית שלכם. שיהיה לכם בהצלחה!

אורן דק

 

 

אולי יעניין אותך גם