חיפוש

איך מתקינים מערכת סולארית ביתית?

התקנת מערכת סולארית ביתית היא דרך מצוינת לתרום לאיכות הסביבה על ידי הפחתת פליטה של פחמן דו חמצני וכמובן להשתלט על חשבונות החשמל שלנו. עם מערכת סולארית, נוכל לייצר חשמל משלנו מהשמש ולהשתמש בו כדי להפעיל את מערכות הבית השונות שלנו.

התקנת מערכת סולארית ביתית היא תהליך פשוט למדי, אך יש כמה צעדים עיקריים שעליכם לנקוט כדי להבטיח שהיא מותקנת בצורה נכונה ובטוחה. התקנת מערכת סולארית ביתית יכולה להיות השקעה מצוינת עבור אלו מאיתנו המעוניינים להפחית את הפגיעה שלהם באיכות הסביבה ולחסוך כסף בחשבונות החשמל בצורה משמעותית. למרות שהתהליך עשוי להיראות מרתיע, עם המידע והמשאבים הנכונים, זה יכול להיות פרויקט די פשוט וניתן לביצוע.

 

מהם צרכי האנרגיה בבית שלנו?

לפני התקנת מערכת סולארית לבית, חשוב שנדע להעריך את צרכי האנרגיה של הבית שלנו. זה כולל את צריכת החשמל היומית הממוצעת שלנו תוך התחשבות במספר הפאנלים הסולאריים הדרושים לנו לייצור מספיק אנרגיה כדי להפעיל את הבית שלנו. נוכל גם להתייעץ עם קבלן סולארי שיעזור לנו לקבוע את צרכי האנרגיה המדויקים שלנו.

מערכת סולארית לבית

בחרו מערכת פאנלים סולאריים

ישנם מספר סוגים של מערכות פאנלים סולאריים לבחירה. מערכות Grid – tied הן הנפוצות ביותר והן מחוברות לרשת החשמל הביתית שלנו, מה שמאפשר להחזיר את עודפי האנרגיה בחזרה לחברת החשמל ולמעשה לקבל החזר כספי ולחסוך בהוצאות החשמל. מערכות Off grid הן עצמאיות ואינן מחוברות לרשת החשמל, בעוד שמערכות היברידיות הן משולבות, כיוון שחלק מהרכיבים שלהן מחוברים לרשת וחלקם עצמאיים.

 

שמירה על בטיחות

פאנלים סולאריים צריכים להיות מורכבים על מבנה מאובטח, כגון גג או מערכת צמודת קרקע. מה שדורש התקנה של חומרי הרכבה, כגון סוגרים או מערכות מתלים, אשר ניתן להתאים אישית על סמך סוג הגג שיש לכם ובהתאם למספר הפאנלים הדרושים לכם.

מערכת סולארית לבית

התקן את הפאנלים הסולאריים

לאחר שחומרת ההרכבה במקומה, כעת נוכל להתקין פאנלים סולאריים ולחבר אותם יחד כדי ליצור מערכת שלמה ומסודרת. התהליך כרוך בחיבור הפאנלים לממיר המתח, הממיר את החשמל  (DC) שנוצר על ידי הפאנלים לחשמל בעל זרם חלופי (AC) שיספק את האנרגיה בבית שלנו.

 

חבר את המערכת לרשת שבחרת

אם בחרת במערכת Grid – tied, השלב האחרון הוא לחבר את המערכת הסולארית לרשת החשמל. זה כרוך בהתקנה של מד דו – כיווני שמודד גם את האנרגיה שהבית שלך צורך וגם את האנרגיה העודפת שנוצרת על ידי המערכת הסולארית שלך. לסיכום, התקנת מערכת סולארית ביתית יכולה להיות השקעה מצוינת עבור מי מאיתנו שמעוניינים לתרום לאיכות ושמירה על הסביבה ולחסוך כסף בחשבונות החשמל.

בעזרת השלבים שפירטנו כאן במאמר, תוכלו להתקין בהצלחה מערכת סולארית ביתית וליהנות מהיתרונות של בית המייצר אֵנֶרְגִיָה לבד בצורה שפוגעת הרבה פחות בסביבה. חשוב להתייעץ עם קבלן סולארי שיעזור להדריך אתכם בתהליך ולהבטיח התקנה מוצלחת.

מערכת סולארית לבית

אולי יעניין אותך גם