חיפוש

איתור נזילות מים בבית – למה חשוב לעשות זאת במהירות

במהלך חייו של בית, חווים נזילת אינסטלציה כלשהן בשלב מסוים. חיבורים רופפים בקווי אינסטלציה מתחת לרצפה או פיצוצים וחלודה, לא חסר סיבות. ככל שתראו דליפה מוקדם יותר, כך תוכלו לתקן אותה מוקדם יותר. אבל, קודם כל צריך לדעת איך למצוא את זה.

כל מה שאתם צריכים לדעת על נזילות מים, כולל היכן הן נובעות לרוב, כיצד ניתן למצוא אותן, ולמה תמיד כדאי להביא אינסטלטור מקצועי שיסייע לכם.

 

שירותי איתור דליפות

להלן הסימנים הנפוצים בשביל איתור נזילות מים בצנרת ודרך מהירה לגלות אם יש לכם נזילה בבית. תלוי מהיכן מקורן ועד כמה הן חמורות, דליפות מסוימות עשויות להופיע מיד. בעלי בתים מעטים הולכים לפספס צינור קפוא שמתפוצץ בתקרה שלהם, למשל.

עם זאת, דליפות אחרות יכולות להיות הרבה יותר עדינות. דליפת לוח, למשל, עשויה שלא להיות מורגשת בראות – אתם תראו עדויות לכך רק בחשבונות מים גבוהים באופן חריג.

 

סימנים ברורים לנזילות

אם אתם רואים כתמים על רצפות, תקרה וקירות או קילופים מנופחים. לפעמים רואים נקודות רטובות מתחת לנזילות מהתקרה או קיר גבס רטוב. עובד וטחב גלויים מחוץ למקלחות ואמבטיות גם הם אינדקציות לרטיבות.

ריחות מוזרים ועבשים, הקשורים בדרך כלל לעובש או לטחב,עלייה פתאומית בחשבון המים החודשי שלכם, או לעיתים מספיק רק קולות קלים מאוד של מים זורמים כאשר אין שימוש במים כדי לזהות.

 

בדיק הלמקרה שאתם לא בטוחים

התחלו בבדיקה זו בכל הבית, וודאו שאין שימוש במים במהלך 30 דקות. למטרות בדיקה זו, אינכם רוצים לסגור את המים לחלוטין, אך אתם כן רוצים לוודא שאף אחד לא  משתמש במים סביב הבית שלך. בדקו את מד המים.

למד המים שלכם צריך להיות מחוון דליפה. ברוב היחידות, זהו גלגל קטן, או משולש. מחוון הדליפה נועד לזהות כמויות זעירות של מים העוברות בצינורות הבית שלכם. אם כיביתם בהצלחה את כל הברזים והמד זז, יש לכםנזילה בצנרת.

 

דליפות פנימיות אחרות

לא כל הדליפות הפנימיות נובעות מצינורות דולפים. מעבר רק לצינורות שמחברים אותם, ייתכן שאמבטיות ומקלחות עצמן ידלפו. זה יכול לקרות לעתים קרובות כאשר איטום עמיד למים נשחק או מוסר בטעות – זה מאפשר למים לעבור בין אריחי הרצפה.

מכשירי חשמל דולפים – אם נזקי המים נמצאים באזור מסביב למדיח הכלים או מכונת הכביסה, בדקו שוב שהבעיה אינה נובעת מהמכשיר או מהחיבורים שלו ו/או מהניקוז שלו.

 

תתקשרו לאינסטלטור

בשלב זה, עליכם לקרוא לאינסטלטור לעזרה באיתור הנזילה. הסיבה לכך היא שכל כך הרבה מזיהוי דליפות באופן מוצלח מסתכם באינטואיציה ובידע מוקדם.

אינסטלטורים מנוסים, התמודדו עם כל כך הרבה נזילות למגורים שיש להם תחושה מהיכן נובעות הנזילות לעתים קרובות וכיצד לגשת אליהן בצורה הטובה ביותר לתיקון מהיר של נזילות מים.

 

אינסטלציה

אולי יעניין אותך גם