חיפוש

בחירת עדשות המגע הנכונות לצרכי הראיה שלך

למרות שניתן לרכוש עדשות מגע ללא מרשם וללא פיקוח רפואי, ואפילו אפשר להזמין אותן מאתרים מקוונים ברחבי הארץ והעולם – חשוב מאוד להקפיד בבחירת עדשות המגע שמתאימות לך ולצרכי הראיה שלך.

כמו כן, חשוב להקפיד בשימוש ובאחזקה של עדשות מגע כדי לשמור על העין שהיא איבר רגיש, שעלול להזדהם או להיפגע, כתוצאה מחוסר התאמה או משימוש לא נכון. אז איך לבחור את העדשות הנכונות? הנה כך:

 

תחנה ראשונה – רופא עיניים

בכל פעם שאנחנו חשים אי נוחות, בעיה בתפקוד או כאב באזור העיניים, חשוב להגיע במהירות לרופא עיניים, כדי לטפל בבעיה בהקדם. הסיבה לדחיפות משלבת גם את רגישותה של העין וגם את חשיבותה הרבה של הראיה עבור בני אדם.

גם אם אתם מזהים מצב שדורש תיקון ראיה או שאתם שוקלים לעבור מהרכבת משקפיים אל הרכבת עדשות מגע – רצוי להגיע לביקור וייעוץ עם רופא עיניים – הוא יבדוק את מצב העיניים ויוכל לסייע בפתרון בעיות כמו יובש בעיניים, שעלולות לגרום לחוסר נוחות בעת הרכבת עדשות מגע.

רוֹפֵא עֵינַיִם

תחנה שניה – מחקר

את המחקר אודות הסוגים השונים של עדשות המגע, תוכלו לעשות בעצמכם, בעזרת האינטרנט או לפנות לייעוץ בנושא אצל אופטומטריסט שמומחה בתחום עדשות המגע.

זה הזמן ללמוד על האפשרויות השונות שעומדות לפניכם: עדשות מגע חד פעמיות שנזרקות בתום השימוש, עדשות מגע שמתאימות לשימוש חוזר תוך הקפדה על אחזקה שלהן, עדשות שמותאמות למצבים שונים של העיניים ומגוון גדול של יצרנים ומותגים של עדשות מגע, על מדפי החנויות ובאתרי הקניות המקוונים.

 

תחנה שלישית – בחינה עצמית

בשלב הזה, כדאי להיות כנים במיוחד עם עצמנו – הרגישות הרבה של העין דורשת הקפדה על הרגלים של ניקיון, חיטוי, אחסנה ומועד פג תוקף של עדשות מגע – מי שמסוגל להתחייב להוסיף לרוטינה של סוף היום גם תהליך שליפה של עדשות מגע והעברתן למיכל ייעודי ולהשקיע אותן בתמיסה שמנקה, מחטאה ושומרת עליהן לקראת שימוש נוסף.

מי שאינו מסוגל להקפיד על כך, עדיף שישקול להשתמש בעדשות מגע יומיות. חשוב לזכור גם את תאריך התוקף של העדשות ולהפסיק להשתמש בהן במועד המדויק, כדי לא לגרום ליובש, לזיהום או לאי נעימות אחרת בעיניים.

עין דורשת

תחנה רביעית – אופטומטריסט

עכשיו, כשכבר ידוע לנו מה דעתו של רופא העיניים, מה האפשרויות ומה מתאים לנו, מבחינת הרגלים ומחירים – כעת מגיע שלב ההתאמה המקצועית, בו האופטומטריסט בוחן את התאמת העדשה לעין בפרמטרים של קימור, עיצוב והחומר ממנו היא עשויה וכן את איכות התיקון שהיא מאפשרת בראיה.

במידה שלאחר תקופה של שימוש בעדשות מגע נתקלים בבעיה או בשאלה, רצוי מאוד להפנות אותה לאופטומטריסט או לרופא העיניים, בהקדם.

 

לסיכום

כאשר מדובר על מוצרים שאנחנו מכניסים אל תוך הגוף שלנו, בין אם מדובר על מזון, משקה או אביזר כמו עדשות מגע, חשוב לוודא שהוא בטוח עבורנו. אחרי תהליך התאמת העדשות, תוכל להזמינן בקלות ממש עד לפתח הבית.

עדשות מגע

אולי יעניין אותך גם