חיפוש

הלוואה לשיפוץ הבית – האם ניתן לקחת אותה מחוץ לבנק

הלוואה לשיפוץ הבית היא מההלוואות הנפוצות ביותר בקרב ישראלים.

כמו עם כל הלוואה חשוב שיהיה ניתן לעמוד בהחזרים החודשיים.

מאמר זה יעסוק בקביעת היעד התקציבי לשיפוץ, איך ניתן לחסוך בעלויות ומה צריך לכלול בחוזה עם הקבלן.

בנוסף נרחיב ספציפית לגבי הלוואה זו, האם ניתן לקחת הלוואה לשיפוץ הבית רק מהבנק ואלו דברים חשוב לקחת בחשבון מראש בעת נטילת ההלוואה.

 

הלוואה לשיפוץ הבית מחברת האשראי

הלוואה לשיפוץ הבית ניתן לקבל, הן מהבנק והן מגופים חוץ בנקאים כמו חברות האשראי. חשוב לחשב מראש את התקציב הדרוש בפועל לצורך כל הוצאות השיפוץ, על מנת שסכום ההלוואה אכן יכסה את כל העלויות. הדבר ימנע מכם להיכנס למינוס או להזדקק להלוואה נוספת עם התקדמות השיפוץ. הלוואה לשיפוץ חוץ בנקאית ניתנת בנפרד ממסגרת האשראי בבנק.

 

הוזלת העלויות והגדרת התקציב

השלב הראשון טרם נטילת ההלוואה לשיפוץ הוא להגדיר את מטרות השיפוץ ואת תקציב השיפוץ בהתאם. לקראת תכנון השיפוץ חשוב לפנות לספקים שונים על מנת לקבל הצעות מחיר, הן לגבי עלות העבודה עצמה והן לגבי עלות החומרים. במקרים רבים ניתן יהיה להוזיל את העלות הכוללת של השיפוץ ואת גודל הסכום שיידרש להלוואה, על ידי רכישה עצמית של החומרים.

ניתן לחסוך בתקציב השיפוץ על ידי בחירת התקופה הנכונה בשנה לעבודה. חודשי הסתיו והחורף הם התקופה הפחות עמוסה בלוח השנה של קבלני השיפוצים ולעומת זאת חודשי הקיץ וטרום החגים, הביקוש לשיפוצים עולה והקבלנים מעלים את המחירים בהתאם.

 

הפתעות והוצאות מגורים

לסכום המחושב מומלץ להוסיף תוספת מסוימת לצורך המימון של הוצאות בלתי צפויות שוודאי יצוצו. לרוב מקובל להוסיף בחשבון 20% להפתעות. אם בעת השיפוץ לא יהיה אפשרי להתגורר בבית, יש לכלול הוצאות מגורים בתקציב השיפוץ. חשוב שתדעו, שבמידה והבית בשיפוץ ואתם זקוקים לעבור למקום חלופי, ניתן לקבל הנחה בארנונה לתקופה ולהפחית מעט בהוצאות.

 

חוזה עם הקבלן

החוזה עם קבלן השיפוצים צריך להיות מפורט ככל שניתן. החוזה צריך לכלול את מרכיבי תוכנית השיפוץ, המחיר הכולל, לוח תשלומים בהתאם ללוח זמנים של התקדמות העבודה, איכות החומרים בהם ייעשה שימוש, אופן הפיצוי המוסכם על עיכובים בלוח הזמנים  ותקופת האחריות של הקבלן על העבודה. חשוב לוודא שהקבלן מחזיק בהיתרי העבודה הנדרשים ובביטוח מתאים.

 

הלוואה לשיפוץ הבית בהתאם לתקציב הנדרש

לסיכום הנושא במאמר זה התמקדנו בנושא של הלוואה לשיפוץ הבית. ציינו כי כיום ניתן לקבל הלוואה שכזו לא רק מהבנק, אלא גם מחברת האשראי. עמדנו על החשיבות של לקיחת ההלוואה על כלל הסכום שיידרש לצורך השיפוץ, לרבות הוצאות לא צפויות והוצאות מגורים בעת הצורך. בנוסף ציינו את החשיבות של חוזה מפורט עם הקבלן ותשלום בהתאם להתקדמות העבודה.

כל הלוואה, לרבות למטרת שיפוץ הבית יש לקחת בכובד ראש, תוך ווידוא יכולת עמידה בפריסת התשלומים. חשוב לזכור כי, אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

דולרים

 

אולי יעניין אותך גם