חיפוש

כל המידע על הריסת מבנים בטוחה

הריסת מבנים בטוחה דורשת שימוש בכלים מתאימים, פינוי של האזור, הקפדה על כללי בטיחות, הקצאת ציוד מגן לעובדים ועוד. בנוסף, חשוב לוודא שמבצעים את ההריסה עם חברה שזו ההתמחות שלה ושיודעת לעבוד לפי ההנחיות

 

מהי הריסת מבנים?

הריסת מבנים היא תהליך מורכב המחייב תכנון קפדני, ראיית הנולד והתמקדות חריפה בבטיחות. כאשר מבנה אינו בר-קיימא, בין אם בגלל בעיות מבניות, תוכניות שיפוץ או סיבות אחרות, הוא עשוי להיות מיועד להסרה. למרות שמשימה זו עשויה להיראות פשוטה, היא טומנת בחובה מורכבויות שונות כדי להבטיח בטיחות לכל המעורבים.

לפני יציאה לפרויקט הריסה כלשהו, ישנה חשיבות עליונה להערכה ממצה של המבנה. הערכה ראשונית זו מציינת את תקינות המבנה של המבנה, כל חומר מסוכן פוטנציאלי בתוכו, וקובעת את השיטה האופטימלית להריסה. בבניינים ישנים יותר, במיוחד, עשויים להיות חומרים כמו אסבסט, עופרת או כימיקלים אחרים, שאם יוצרים עימם מגע, הם עלולים להוות סכנות בריאותיות חמורות.

הריסת מבנים

מה עושים אחרי שבוחרים איך להרוס את המבנה?

השיטה שנבחרה להריסה ממלאת תפקיד מרכזי בבטיחות ויעילות התהליך. ישנן מספר גישות נפוצות, כגון פיצוץ (שבה חומרי נפץ משמשים כדי למוטט בניין), הריסה מכנית (תוך שימוש במכונות כבדות כמו דחפורים וכדורי הריסות) והריסה סלקטיבית (שבה רק חלקים ספציפיים של מבנה מפורקים, בדרך כלל למטרות מיחזור או שימור). במקרים של הריסה סלקטיבית או אם רוצים להקל על התהליך, כדאי לשקול ניסור בטון בכבל יהלום וחלוקת משטחי בטון גדולים למקטעים קטנים יותר.

כל העובדים באתר צריכים להיות מצוידים בציוד מגן חיוני: קסדות, משקפי בטיחות, כפפות מגן ומסכות נשימה. בנוסף, הציוד והמכונות ששימשו במהלך ההריסה, מחייבים תשומת לב קפדנית. בדיקות שגרתיות ותחזוקה קפדנית חיוניות כדי למנוע תקלות הקשורות לציוד. כל תקלה עלולה להוביל לתאונות בלתי צפויות, תוך שימת דגש על חשיבות השימוש במכונות מתוחזקות היטב.

ניהול פסולת הוא אבן יסוד נוספת להריסה בטוחה. התהליך המייצר בהכרח כמויות אדירות של פסולת ומיון נכון הוא כמובן חיוני: ניתן לעשות שימוש חוזר בחומרים הניתנים למחזור כגון מתכות ועצים, בעוד שחומרים מסוכנים זקוקים לסילוק מיוחד בהתאם להנחיות הרגולטוריות. טיפול יעיל בפסולת לא רק מקדם קיימות, אלא גם מפחית את הסיכונים הכרוכים בחומרים מסוכנים.

 

איך מגנים על הסביבה?

הגנת הסביבה שזורה בפעולות הריסה. ראשית, חיוני ליישם אמצעים לצמצום אבק ולמניעת פיזור של חלקיקים מזיקים. אחת השיטות הנפוצות כוללת התזת מים במהלך ההריסה כדי להרטיב ולשלוט באבק. שנית, יש צורך בטיפול נוסף כדי להגן על מבנים סמוכים, צמחייה וכל אלמנט אחר מסביב מפני נזק.

לבסוף, תקשורת עומדת בתור עמוד השדרה של כל ניסיון הריסה מוצלח. כל חבר צוות, מהמנהלים המפקחים ועד העובדים בשטח, חייב להיות מעודכן על התוכנית, הסיכונים הפוטנציאליים וכל נהלי הבטיחות.

הריסת מבנים

אולי יעניין אותך גם