מהי שיטת האחסון המושלמת למטבח?

מטבח הוא מרכז ההתרחשות הביתית.

השימוש בו הוא יומיומי, בכל שעה יש משהו שמכין לעצמו או לאחרים משהו לאכול או לשתות.

בשל השימוש הרב חשוב שהנוחות שלו תהיה מרבית ככל הניתן.

אם אתם מרגישים שהמטבח שלכם גדול אבל כלל לא מנוצל ובכלל לא נוח – הגעתם למקום הנכון.

אתם לא לבד ואנחנו פה לעזור לכם לשפר את התפקוד שלכם במטבח.

הסוד לעבודה נוחה במטבח הוא האחסון – אם תניחו את החפצים שלכם בצורה נוחה ותשתמשו במרחב באופן נכון אתם תרגישו יותר בנוח במטבח שלכם.

מוכנים? בואו נתחיל!

 

מגירות

  1. תמיד תעדיפו מגירות על פני ארונות, אבל חשוב שתבחרו מגירות שנשלפות עד הסוף. בארון הגישה לקצה הארון היא לא נוחה והארון מתבלגן. לעומת זאת, במגירה נשלפת ניתן לראות את כל התכולה בקלות ולשמור על הסדר.
  2. הזמינו מחיצות לארונות – כלומר מגירות שיש בהן מחיצות קטנות שיאפשרו לכם לאחסן בנוחות מרבית את החפצים שלכם.

 

אחסון

הקפידו לסדר את הדברים לפי סדר השימוש בהם – החפצים הכי משומשים צריכים להיות במקום הכי נגיש ולהיפך. הנגישות היא הסוד החשוב ביותר בהתנהלות במטבח – כיף לעבוד במטבח בו לא צריך לחפש זמן רב אחר דברים בסיסיים.

 

סגנון כפרי – חוסך מקום

אם אתם רוצים קצת להעלות את רמת העיצוב תוכלו להניח צנצנות על גבי מדפים לאורך קרמיקת המטבח. צנצנות הזכוכית עם התכולה בתוכם מקנות למטבח מראה חמים, ביתי וכפרי. כמוכן, הצנצנות חוסכות מקום בארון ומשתמשות במקום שלא היה מנוצל בצורה אחרת אלמלא הן – פתרון מושלם!

 

אי למטבח

רבים טועים לחשוב שאי הוא רק מוצר אופנתי שצבר פופולריות בשל היופי שלו, אך זה לא המצב. האי משמש כמקום אחסום מדהים, פעמים רבות הוא מהווה כמעט חצי מהאחסון הכולל של המטבח. אי ישפר לכם את מראה המטבח ויאפשר לכם עוד הרבה חלל לאחסון. חשוב שתוודאו שהאי אותו אתם בונים יאפשר אחסון בכל החלל הפנימי שלו.

 

קופסאות

אם תשמרו את החפצים שלכם בקופסאות הם תחסכו מקום. דאגו למלא כל קופסא בחפצים מתחום מסוים כדי לא ליצור בלגן. כשהחפצים בתוך קופסא הם תופסים פחות מקום ובכך אתם חוסכים לעצמכם מרחב.

 

מזווה

אם יש לכם אופציה לתחם חלק מהמטבח או חלק ממרחב אחר בבית כמזווה אתם תוסיפו לעצמכם עוד הרבה חלל לאחסון. המזווה יכול לשמש לאחסון של דברים שלא נעשה בהם שימוש תדיר. חשוב לציין שמזווה יכול לחסוך לכם חלק מארונות המטבח – תוכלו למשל לוותר על ארונות מעל הקרמיקה ולעשות רק ארונות נמוכים.

 

לסיום

חשוב לאבזר את המטבח במיטב הכלים אך יותר חשוב למצוא להכל מקום נוח ונגיש. אם המטבח שלכם לא יהיה נוח אתם תיהנו פחות מהבישול וחבל. תמצאו את השיטות שמתאימות לכם ותהפכו את המטבח לנוח במיוחד!

 

חלל מעוצב

אולי יעניין אותך גם