חיפוש

מתי צריך לעשות חיפוי קירות באמבטיה?

בין אם אתם בונים בית חדש או מתכננים שיפוץ של חדר האמבטיה בבית שלכם, חיפוי הקירות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בבנייה והעיצוב של חדר האמבטיה. ישנם מצבים בהם נרצה לעשות חיפוי חדש לקירות האמבטיה גם ללא שיפוץ כולל, ובכדי לעזור לכם להבין יותר טוב הכנו עבורכם את מדריך שיסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על חיפוי קירות באמבטיה. 

 

מה זה חיפוי קירות באמבטיה?

למי מכם שלא מכיר את המושג, חיפוי עבור קירות הוא כמו ריצוף עבור ריצפה. כלומר, חיפוי קירות הוא בעצם הנחת אריחי ריצוף על גבי הקיר – כפי שניתן למצוא בדרך כלל באמבטיות. החיפוי למעשה מספק שכבת הגנה לקיר מפני רטיבות שעלולה לגרום ללא מעט נזק, ומהווה חלק מרכזי בעיצוב האמבטיה. קיים מגוון אדיר של סגנונות ועיצובים שונים לחיפויי קיר לאמבטיות, מהם תוכלו להתרשם באתר Fervital.

 

למה עושים חיפוי קירות באמבטיה?

קודם כל, נרצה להסביר מדוע נהוג לעשות חיפוי קירות לאמבטיות. מה שמייחד את חדר האמבטיה מחדרים אחרים, הוא החשיפה התדירה של הקירות למים, רטיבות ושינויי טמפרטורה. כידוע, גורמים אלה יכולים לגרור לא מעט צרות, החל בנזקים לקיר ועד לעובש שעלול לסכן את בריאותכם. השימוש בחיפוי קיר לאמבטיות נועד להגן על הקירות בדיוק מהדברים האלה, שכן האריחים הנפוצים בחיפויי קירות אינם סופחים לחות ובעלי עמידות גבוהה במיוחד לשינויי טמפרטורות תכופים.

בנוסף, חיפוי של הקירות באמבטיה עוזר להבדיל את חדר האמבטיה מחדרים אחרים, ולתת לו את המקום המיוחד שמגיע לו. לרוב, חדרי האמבטיה מעוצבים בצורה ייחודית ושונה משאר החדרים בבית, דבר שלרוב נעשה בעזרת שימוש בחיפוי קירות. אם אתם בונים חדר אמבטיה חדש, חיפוי הקירות הוא דבר בעל חשיבות רבה. לכן, מומלץ לא להתפשר ולהצטייד בחומרים האיכותיים ביותר.

 

איך נדע שהגיע הזמן לעשות חיפוי לקירות באמבטיה?

ישנם כמה סימנים המעידים על כך שהגיע הזמן להחליף את חיפוי הקירות באמבטיה בחיפוי חדש. לרוב, הסיבות שבגללן נרצה לעשות חיפוי קירות באמבטיה נגרמות כתוצאה מבלאי ומחוסר היכולת של החיפוי הנוכחי לבצע את המטרה שלשמה הוא נועד. למשל, אם אתם רואים שלמרות החיפוי יש הצטברות של עובש וטחב, במיוחד עמוק בין האריחים, כנראה שיש צורך להוריד את החיפוי לקיר ולשים חיפוי חדש.

עובש וטחב לא רק יוצרים ריח לא נעים, אך עשויים גם להוות סכנה בריאותית של ממש, כמו במקרה של עובש שחור. אם נוצרה הצטברות של עובש מתחת לאריחים, ניקיון בסיסי כבר לא יעזור ונרצה להחליף את האריחים בחדשים. סיבה נוספת היא בלאי של האריחים בחיפוי הקיר הקיים. אם אנחנו רואים שהאריחים כבר סדוקים ומתחילים להתפרק, הגיע הזמן להחליפם בחיפוי קיר חדש שישמור על הקירות באמבטיה וירענן את החדר במראה צעיר וחדש.

חיפוי בחדר האמבטיה

אולי יעניין אותך גם