חיפוש

יש לכם משרדים? מה עדיף – חברת ניקיון או מנקה פרטי?

סביבת עבודה בריאה ובטוחה היא סביבת עבודה נקיה ומסודרת ולכן יש חשיבות רבה לבחירה בין האפשרויות השונות: שימוש בשירות של מנקה פרטי או בחירה בשירות של חברת ניקיון. נציג לכם כאן את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות, וגם נעזור לכם להבין מה הפתרון שמתאים ביותר עבורכם.

 

מנקה פרטי – יתרונות וחסרונות

בחירה במנקה פרטי שיהיה אחראי על ניקיון משרדים בערב מביאה עימה יתרונות משמעותיים כמו חיסכון בעלויות, משום שבניגוד לעבודה מול חברת ניקיון, כאן אין צורך לשלם על התיווך הארגוני. מנקה פרטי יכול גם להיות גמיש בשעות העבודה על פי לוחות זמנים משתנים משום שלרוב הוא אינו בעל לוח זמנים קשיח.

יתרון נוסף של מנקה פרטי הוא קשר אישי אנושי בין המנקה לבין אנשי המשרד, שמאפשר היכרות של המנקה עם צרכי המשרד והתאמה של שירותי הניקיון לצרכים. מובן שלמנקה פרטי יש גם חסרונות וביניהם הצורך לנהל את התעסוקה שלו, המחסור בהכשרה או בידע מתקדם במקצוע וכמובן, העדר מחליפים זמינים ונוחים במקרה של מחלה או היעדרות אחרת.

מנקה פרטי

חברת ניקיון – יתרונות וחסרונות

בדומה לבחירה בשירותי מנקה פרטי, גם לאופציה של חברת ניקיון יש יתרונות וחסרונות שמתלווים אליה. בין היתרונות של בחירה בחברת ניקיון תמצאו גיבוי והמשכיות בכל מקרה שבו נדרשת החלפה של איש המקצוע. בחירה כזו גם מציעה שירותים מקצועיים ואמינים יותר, בעיקר בגלל היכולת לנהל הכשרות והדרכות לאנשי הצוות.

כמו כן, חברת ניקיון מציעה פעמים רבות גם שירותים משיקים לניקיון משרדים כמו ניקוי חלונות בגובה, טיפול בשטיחים ובריפודים או פוליש לרצפות. החסרונות כאן מתכתבים עם היתרונות של הבחירה במנקה פרטי – בבחירה בחברת ניקיון יש גמישות פחותה בלוחות זמנים, קשר אישי פחות ועלות גבוהה יותר.

 

טיפים לבחירה מושכלת

  • אל תסתפקו בביקורת יחידה על ספקי שירותי ניקיון למשרדים, נסו ליצור חוות דעת אמינה שמתבססת על ביקורות, על המלצות ועל דיווחים בפלטפורמות מקוונות.
  • בקשו הצעת מחיר מפורטת כדי לקבל את המידע הכולל על שירותי הניקיון המוצעים תמורת התשלום.
  • בדקו מראש קיומם של חוזה, רישיון וביטוח נדרש.
  • ערכו ראיונות היכרות עם אנשי חברת הניקיון ועם אנשי הצוות שישתתפו בניקיון המשרד שלכם.
  • בקשו לקבל פרטי קשר של לקוחות קיימים כדי לקבל מידע מעודכן לגבי השירות.
  • אל תסתמכו על המלצות שאינן רלוונטיות כמו המלצות שמבוססות על ניקוי בתים פרטיים, או כאלה שאינן מתאימות לצרכים שלכם או לתקציב שקבעתם.

 

לסיכום

מאפיינים רבים של המשרד משפיעים על ההחלטה האם לבחור במנקה פרטי או בשירותיה המקצועיים של חברת ניקיון. חשוב לקחת את כולם בחשבון – שיקולי תקציב, אתגרי לוחות זמנים, המקצועיות הנדרשת והגמישות המבוקשת. כך תוכלו להבטיח מערכת יחסים ארוכה ופורייה עם ספקי הניקיון שלכם.

חברת ניקיון

אולי יעניין אותך גם