חיפוש

סוגים של דלתות פנים שאתם צריכים להכיר

דלתות פנים הן חלק חשוב משיפוץ הבית לכן כדאי לכם להשקיע מחשבה בבחירה שלכם לפני שתרכשו אותם.

לכל חדר יש דלת אחרת שמתאימה לו, לכל בית יש סגנון דלתות אחר שיהיה נכון עבורו וכל אחד רוצה להוציא סכום שונה על דלתות הפנים בביתו.

המגוון הרחב של הרצונות תואם למגוון הרחב בשוק – אתרי האינטרנט והחנויות הפיזיות מלאים בסוגי דלתות שונות ומגוונות כדי שכל אחד יוכל להתאים לעצמו את הדלת שלו.

חשוב להכיר את הסוגים כדי לדעת לבחור נכון, אם לא תדעו על סוג מסוים שיתאים לכם תמצאו את עצמכם עם דלת שאתם לא מרוצים ממנה.

אז מהם הסוגים? ואיך בדיוק בוחרים? הכל בכתבה הבאה.

 

איך להתחיל לבחור?

קודם כל כדאי שתשבו ותחשבו על הצרכים שלכם – איזה דלת צריך לכל חדר. האם צריך דלת אוטמת רעשים או דלת עמידה בפני מים או דלת מעוצבת או דלת שקל לפתוח – חשבו על כל הפרטים. לאחר שתגדירו את הרצון שלכם לכל דלת בבית תוכלו לצאת להסתכל באתרי האינטרנט או בחנויות. לרכישה של דלתות פנים עברו לאתר.

 

סוגים – גדלים

בדרך כלל גודל הדלתות הוא 60 – 90 סנטימטר רוחב ועד 206 סנטימטר גובה. אם תבקשו גודל חריג, כלומר גדול יותר שצריך לייצר במיוחד עבורכם, המחיר יעלה בוודאות – אין זה אומר שצריך לוותר על דלת גדולה במקרה וזו בחירה נכונה.

 

סוגים – חומרים מהם עשויה הדלת

  1. חומר יחסית יוקרתי הוא עץ מלא. המחיר ההתחלתי יהיה כמה אלפים לדלת, והוא יעלה אם הגימורים יהיו מסובכים יותר וסוג הלכה יהיה יקר יותר, למשל אפוקסי.
  2. דלת זכוכית – זוהי דלת שבוחרים בה רק לשם העיצוב כי היא שבירה והנוחות שלה פחות גדולה. המחירים שלה גם יתחילו במספר בודד שלאלפים ויעלו ככל שהדלת יותר משודרגת.
  3. פורניר – דלתות דל משטח דק של עץ טבעי עם לכה. סוג יחסית זול.
  4. פורמייקה – דמוי עץ. סוג יחסית זול.
  5. פלקסבורד – שילוב של פשתן ושבבי עץ. מבודד טוב ועמיד מאוד לכן הוא מומלץ יחסית.
  6. כוורת – קרטון נמתח ודחוס ממנו עשויה הדלת. סוג יחסית זול.

 

סוגים – סגירות

יש שלושה סוגי סגירות. הראשון הוא שכולנו מכירים – כשהדלת נסגרת יש שקע בינה לבין הקיר מעליה ומצדדיה. הסוג השני הוא דלתות שבמצב סגור הן בקו ישר עם הקיר והמשקוף. והסוג השלישי הוא דלתות הזזה.

 

סיכום

מאחלים לכם שיפוץ מהנה ובחירה טובה. דלתות פנים הן חלק חשוב מכל בית אז תשקיעו קצת זמן בבחירה שלכם ותיהנו בעתיד מדלתות שמתאימות בדיוק לכן. בכתבה סקרנו את הסוגים המרכזיים ועכשיו מה שנשאר לכם זה להיכנס לאתרים ולהתחיל לשוטט אחר דלת חלומותיכם שמתאימה בדיוק עבור הבית שלכם.

 

דלת כניסה

אולי יעניין אותך גם