חיפוש

2 רהיטים שחשוב שיהיה בכל בית

גם בית קטן, מלוכלך ונטוש יכול להפוך לארמון פאר כשמתייחסים אליו נכון. בסופו (ובתחילתו) של דבר, מדובר בפוטנציאל. וזה תלוי בנו כיצד לנצל אותו כדי ליצור את מבנה חלומותינו. רהיטים עם עזרים ליצירת חלל מפואר, מרשים, מושך, נעים ונוח לצורתנו. בכתבה זו נכסה שני סוגים רהיטים שלדעתנו מן הראוי שיהיה בבית שיכול להרוויח מהם. 

 

חשיבותה של פינת אוכל עגולה

כאמור, אנחנו רוצים לסקור שני סוגים רהיטים בכתבה זו, לא מתוך הנחה שאלו הם הסוגים העיקריים בעולם הרהיטים. אלא שיכול מאוד להיות שהם יתרמו רבות למימוש הפוטנציאל הקיים במבנה. ואם יש מבנה שזה מתאים לו במיוחד, יכול להיות שסוגי רהיטים אלו יתנו את מה שצריך כדי לאכלסו בנוחות, חמימות ונעימות מרהיבה. ראשית, נרצה לדבר על פינת אוכל עגולה. ברמה הבסיסית והפשוטה, אנחנו רואים שמדובר על:

  1. פינת אוכל
  2. בצורה עגולה

 

פינת אוכל כפינת המפגש של הבית

זה אולי נשמע שאנחנו חוזרים על שמו של הרהיט בצורה סימפליסטית, אך יש בכך הרבה ערך. ראשית, פינת אוכל היא נקודת המפגש של בני הבית. לכן יש לכך חשיבות עצומה במשקי בית המארחים אנשים ו/או מארגנים סעודות פנימית. זה המקום בו דרי הבית ישבו להתאסף. בין אם מדובר בדירת רווקים, קן אהבים או משק בית משפחתי מלא ביותר.

יש אנשים שאומרים שהכלים שאנו משתמשים בהם משפיעים על התנהגותנו ובאיזשהי מידה גם מעצבים את התנהלותנו. אם חשוב לנו למלא את הבית שלנו במפגשים נעימים וספונטניים, פינת אוכל יכולה לתת לנו את המרקע והיציבות לכך. כשלאנשים כיף לשבת בנקודה מסוימת, סביר שהם יעשו זאת לא מעט. על כן, פינת אוכל מתאימה ברמת הנוחות, הנראות וההזדמנויות המשפחתיות ו/או החברתיות שמאפשרת יכולה להיות רהיט בר ערך בעיצוב מרחב בר קיימא.

 

פינת אוכל עגולה והרמונית

שנית, נרצה לגעת בפריט השני שציינו עבורה – צורתה העגולה. לצורה העגולה מספר משמעויות, שאחת מהן היא שלמות, או מושלמות. כל נקודה על המעגל יכולה להיות ההתחלה ויכולה להיות הסוף, וכמו מרמזת על זרימה אינסופית בין כל הנקודות על המעגל. פינת אוכל עגולה יכולה לאפשר מרחב של זרימה אנרגטית, חוויה של "ביחד", ואווירה נעימה באופן כללי. על פי כן אנחנו חושבים שהשילוב של מאפיינים אלו במשק בית יכול לצבור אנרגיה ולנצל את פוטנציאל הקיימות בבית לגבהים חדשים.

 

מקומה של ויטרינה

הבה נזכור גם את הוויטרינה. גם כאן נוכל לפתוח קטלוג של רעיונות, כיצד ויטרינה יכולה לתרום למימוש פוטנציאל חלל הבית. בניגוד לרהיטים כמו פינות אוכל עגולות, ויטרינות לא נועדה לאפשר היאספות אלא דווקא אלמנט מעבר. בין אם מדובר בדלת יציאה למרפסת (שכן גם היא נקראת ויטרינה אם היא עשוית זכוכית) ובין אם מדובר בארון עם דלת זכוכית. או שמדובר במעבר לדשאים ירוקים יותר (או מרחב אחר), או שמדובר בהתחלה של פעילות חדשה.

בין אם מדובר בבהייה במה שיש מאחורי הזכוכית, בשליפת ספר, אלבום תמונות או משחק. ניתן לראות בוויטרינה כמעין מוקד להפתעות שניתן לשלוף גם מבלי לפתוח את דלתה. עצם נוכחותה מהווה תיבת אוצר לפעילויות חדשות ומעניינות שיכולות להיווצר באופן אינטואיטיבי וספונטני בין דרי הבית. וכמובן, להוסיף עד מאוד בעיצובה למראה הכללי.

 

2 רהיטים לבית: ויטרינה ופינת אוכל עגולה

ובכך, כל אחד מהרהיטים הללו יכול לתרום לנראות ולפונקציונליות הטבעית של משק בית. ניתן לברר עוד פרטים כדי להבין כיצד הם יכולים להשתלב, ואם הם בכלל יכולים להתאים לך ולחזון העיצובי הבראשיתי שלך.

פינת אוכל עגולה

אולי יעניין אותך גם

לוחות מלמין
רהיטים
מה הם לוחות מלמין?

מלמין מהווה את אחד מחומרי הגלם הנפוצים בישראל, שלרוב משמשים לבניית ארונות מטבח וחדרי רחצה, פריטי ריהוט שונים, משטחי עבודה או אוכל ועוד. יש לא

קרא עוד »