3 דברים שחובה לדעת על הבית שאתם קונים

הבית שאנחנו קונים, הוא לא בית שאנחנו באמת מכירים מקרוב, וישנם פרטים שונים שאנחנו לא יודעים עליו ולא נדע ללא הזמנה של בדיקה, או מגורים של כמה חודשים.

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת מראש בבית שאנו קונים, דברים שלא יופיעו בחוזה ובעלי הדירה שמעוניינים למכור לנו את הבית מהר ככל הניתן – לא יספרו לנו, ולכן כדאי לבדוק אותם ולבצע מחקרים שונים כדי לוודא

את תשובתם הסופית.

לפניכם הכל על 3 דברים שחובה לדעת על הבית שאתם קונים.

 

מדוע ישנם דברים שכדאי לחקור ולוודא לפני הרכישה?

בתים מסוימים המוצעים למכירה, מכילים למעשה מגוון של בעיות שעלולות להוריד משמעותית את המחיר, לגרום לכם לסרב לקנייה, ולהוציא כסף רב בהמשך בעקבות זאת. לכן, חשוב לוודא מספר דברים לפני שאתם רוכשים את הבית, להזמין אנשי מקצוע משלכם, ולא לקחת כמובן מאליו שהבית במצב מעולה כמו שבעל הדירה אומר, כי תמיד יהיו דברים לשפר ודברים שכדאי לזהות לפני הרכישה, שישפיעו על מחיר הבית ועל רצונכם להיכנס אליו. מלבד בדיקה של מחמם מים בגז ושאר תשתיות הבית, כדאי לבדוק היטב רטיבות, מזיקים, חורים ופגמים שונים בכל רכיבי הבית. דרך אביזרי אינסטלציה שונים תוכלו לבדוק את תשתיות הבית, או להזמין אינסטלטור מומחה.

 

3 דברים שכדאי לדעת על הבית שאתם קונים:

רטיבות ובעיות בתקרה

דירות רבות מאד, מכילות למעשה בעיות של לחות ורטיבות בקירות, שיצרו בהמשך נזילות, פטריות, וריחות עמומים בתוך הבית שלכם. ניתן לזהות אותם עוד לפני רכישת הבית והכניסה אליו על ידי זיהוי של כתמים ופטריות וגם על ידי בדיקת לחות ואינסטלציה שמראה בבירור כי מדובר בבעיית רטיבות שעלולה להפוך לחמורה ולא נעימה בהמשך.

 

הימצאותם של מזיקים

דירות רבות מהוות למעשה מקומות מחסור למזיקים, עובדה שעשויה להפריע משמעותית לשגרת חייכם בהמשך בתוך הבית ולגרום לכם להזמין הדברות שונות ולצאת מהבית לכמה ימים בהמשך. לכן כדאי עוד לפני הכניסה לבית לעשות הדברה, או להזמין מומחה שיבחן האם קיימים בבית מזיקים, בארונות, במיטות, במטבח – בכל אזור שלרוב מזמין מזיקים ועשוי להפוך למפגע תברואתי כשתכנסו לבית.

 

הסביבה, השכנים והאוכלוסייה

עניין שלישי וחשוב שחובה לדעת על הבית שאתם קונים, הוא רמת הסביבה, התנהלות השכנים והדיירים הקרובים לדירה שלכם והביטחון באופן כללי שמתקיים בשכונה. למעשה, רבים קונים דירה ואז מופתעים לגלות שכנים שבאופן קבוע עושים ברביקיו, קריוקי, מסיבות ומפריעים לשגרת חייכם ולהעדפות המחיה שלכם. מעבר לכך, ייתכן ומדובר באזור לא מאד סימפטי, שכולל אלימות, סמים, ודיירי רחוב, או שיש בו אחוזי פשיעה גבוהים. לכן, נסו להבין היטב לפני הרכישה איך האזור המדובר, איך השכנים ונסו לגלות כל מידע שתוכלו על הסביבה והאזור של הדירה שתקנו.

צינור

 

אולי יעניין אותך גם

מתג
הכל לבית
מה היתרונות של מתג חכם בבית

מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של המהפכה החכמה. יותר ויותר ישראלים מכירים ביתרונות של הבית החכם ומצטרפים לאלו שכבר התקינו מערכות חכמות בביתם. לאחרונה, גילו הישראלים

קרא עוד »