חיפוש

4 טיפים ושיטות לפתיחת סתימות בבית

סתימה בבית היא אף פעם לא דבר נעים, אולם בחלק מהמקרים ניתן לפתוח אותה בצורה די פשוטה. לא משנה מה הסיבה שגרמה לסתימה אצלכם, הדבר הכי חשוב הוא לטפל בסתימה כמה שיותר מהר לפני שנגרם נזק משמעותית לצנרת או למערכות הביוב. אנחנו כאן כדי לספר לכם על כמה דרכים ושיטות שאולי לא הכרתם ויכולות לעזור לכם לפתוח במהירות סתימות.

 

שימוש בחומר מתאים

האפשרות הראשונה שאיתה תוכלו לפתוח סתימות בבית היא בעזרת חומר לפתיחת סתימות. החומר הזה הוא חומר מאכל, מה שאומר שהוא פשוט משמיד את כל מה שנמצא בדרך שלו. כמובן, לא כל סתימה ניתן לפתוח בעזרתו, אולם סתימות בכיורי מטבח שנגרמות במקרים רבים כתוצאה מהצטברות של שאריות מזון ברוב המקרים יוכלו להיפתח על ידי כמות מספיקה מהחומר הזה.

שימוש בחומר מתאים

עבודה עם פומפה

הפומפה היא כלי פשוט אולם כזה שיש בו תועלת רבה. הפומפה עובדת בעזרת ואקום, כאשר היא למעשה מייצרת חלל ללא אוויר מעל הפתח של הכיור. ההרמה של הפומפה כלפי מעלה מייצרת לחץ פנימי בתוך הכיור מה שיאפשר לכם להוציא את מה שגורם את הסתימה החוצה. השימוש בפומפה רלוונטי רק כאשר מדובר על סתימות קטנות יחסית, ועבור מקרים חמורים יותר הקפיץ הוא הפתרון.

 

קפיץ

קפיץ לפתיחת סתימות הוא מכשיר מכני שמאפשר לכם להגיע אל חלקה הפנימי של הצנרת. המטרה של הקפיץ היא להסיר את מה שמפריע למים לרדת, גם אם מדובר על משהו קשיח יותר מאשר סתם שאריות מזון. קפיץ הוא אמצעי מתקדם יותר מאשר כל האמצעים שעליהם ספרנו לכם עד עכשיו, ובמידה ואתם חווים סתימה נסו קודם כל את האמצעים הללו לפני שאתם עוברים לשימוש בקפיץ.

 

פתיחת הצנרת

במקרים חריגים הדרך היחידה לטפל בסתימה היא פשוט לפתוח את הצנרת של הבית. הצטברות ארוכת טווח של לכלוך בצנרת לא תותיר לכם הרבה ברירות, והשיטות האחרות פשוט לא יעזרו לכם. בעת הפתיחה עליכם לנתק את קו המים כדי לא להגיע למצב שבו נגמרת הצפה. קחו בחשבון שייתכן שיש כמות גדולה של לכלוך בצנרת אז תכינו מראש מקום לשים אותה.

 

על מה חשוב להקפיד

פתיחה של סתימה היא לא דבר מסובך, אולם כאשר אנחנו מבצעים אותה חשוב לא לגרום לנזק. לא משנה מה הכלי שאיתו אתם עובדים כדי לפתוח את הסתימה עליכם לעבוד בצורה זהירה. אם אתם מרגישים שהסתימה שיש לכם היא משהו שקשה לכם לטפל בו, אל תהססו להזמין בעל מקצוע שיפתח לכם את הסתימה במהירות ללא כל נזק.

 

לסיכום

פתיחה של סתימה יכולה להתבצע במגוון דרכים, הכל תלוי בחומרה של הסתימה. במקרים פשוטים שימוש בחומר לפתיחת סתימות או בפומפה יכול לסיים את הסיפור. במקרים חמורים יותר עליכם להשתמש בקפיץ או לפתוח את הצנרת.

4  טיפים ושיטות לפתיחת סתימות בבית

אולי יעניין אותך גם