חיפוש

4 טיפים למעבר דירה קל עם ילדים קטנים

מעבר דירה נחשב להליך לא פשוט שמצריך תשומת לב לפרטים הקטנים, סבלנות ותכנון מקדים. כל הורה יכול להעיד שאלה לא יכולים לבוא לידי ביטוי בזמן שיש ילדים קטנים בבית. כותבי המדריך עברו לאחרונה דירה עם ילדים קטנים והם החליטו להעלות מדריך שיציג את הטיפים שאפשרו להם לעשות זאת תוך שמירה על שפיות. הישארו כאן ותגלו מהם 4 הטיפים האלה שיאפשרו לכם לבצע מעבר קל.

 

הכנה מראש – תגידו לילדים מה צפוי להיות טרם המעבר

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה להכין את הקרקע. כלומר, לספר לילדים שלכם מראש שאתם צפויים לעבור דירה בעוד זמן מה. חשוב שתדעו שלילדים קטנים אין תחושת זמן. כך שזה לא יעזור אם תגידו להם "המעבר יהיה בעוד כך וכך ימים". ההמלצה שלנו היא להכין טבלה עם ימות השבוע ומדבקות. תחליטו שבכל בוקר אתם תדביקו מדבקה על התאריך המתאים, עד שתגיעו ליום ההובלה (שעליו תופיע מדבקה של משאית). זו הדרך הטובה ביותר להכין אותם לקראת השינוי המהותי שהם צפויים לעבור.

מעבר

תאפשרו להם לעזור ברגעים שאתם פנויים לדבר

כל הורה מכיר את הרגע הזה שבו הילד מבקש לקחת חלק בהכנות של המעבר. אם אתם רוצים לצאת מהעניין בשפיות, עליכם לפנות לכך זמן מראש ולקרוא לילד. שבו אתו, תראו לו את כל הציוד ותסבירו לו מה יש בתוך כל ערכה למעבר דירה שרכשתם. כך הוא ירגיש שיש לו חלק בדבר ועל הדרך, הוא גם ילמד מושגים חדשים, לדוגמא:

  • קרטון
  • סכין יפני
  • אריזה ועוד

 

תספרו להם איפה הם יהיו ביום המעבר

חשוב מאוד שלא לקחת אתכם את הילדים ביום המעבר. תבדקו אם הם יכולים לישון אצל הסבא והסבתא או ללכת לחברים טובים שלכם. כך תוכלו להתפנות לסידור של ערכות למעבר דירה ולסגירת הארגזים האחרונים. שימו לב – עליכם לספר מראש לילדים אודות המקום שבו הם צפויים להיות. תכינו להם משחקים והפעלות שיעבירו את זמנם בנעימים וישכיחו מהם את העובדה שההורים נמצאים כעת בבית החדש שהם כל כך רוצים להגיע אליו.

ערכות למעבר דירה

תשלחו להם תמונות ביום המעבר

אם קראתם את המדריך הנוכחי בעיון רב, כנראה שמתם לב שאנו מדגישים את המעורבות של הילד בהליך. ההמלצה שלנו בטיפ זה היא לשלוח לילדים תמונות של מעבר הדירה. תצלמו בתור התחלה את הדירה הנוכחית שמלאה בארגזים, את הסבלים שמעבירים את הציוד למשאית ואת הדירה החדשה כמובן שמתמלאת לאט – לאט בציוד. תמונות אלה יובילו לנחיתה רכה יותר בדירה החדשה, משום שהילדים ידעו איך היא צפויה להיראות.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 טיפים שיאפשרו לכם לעבור דירה בקלות עם הילדים. תיישמו את כל הטיפים שהוצגו לעיל לפי סדר עולה ותהיו בטוחים שיהיה לכם מעבר קל ונעים.

עוברים עם ילדים קטנים

אולי יעניין אותך גם