חיפוש

5 טיפים לעיצוב דירות

עיצוב פנים של דירה הוא חשוב מאין כמותו, מאחר והוא גם מייצר את האווירה של הבית שלכם והוא גם הזדמנות לתת ביטוי לאופי הייחודי שלכם. אבל תהליך עיצוב דירה הוא לא כל כך פשוט ולעיתים עלול לגזול מאמץ וכוחות. כדי להקל עליכם החלטנו לשתף איתכם חמישה טיפים על איך לעצב את הדירה שלכם.

 

חישוב ותכנון מראש

לפני שאתם מתחילים להסתובב בחנויות ולקנות רהיטים ופריטים נוספים- כדאי שתשבו רגע עם עצמכם ותחשבו בדיוק מה הצרכים שלכם, מה החזון שלכם בנוגע למראה הדירה, מה חסר לכם בה ועוד. לדוגמא, אם תבינו שאתם רוצים לארח יותר חברים ומשפחה בבית שלכם- כדאי להשקיע ברכישת רהיטים שיתאימו לאירוח של אנשים רבים, כגון ספות נפתחות, כורסאות, שולחן ארוך וכדומה. עיצוב דירות יכול להיות גם תהליך ספונטני, אבל אם תתכננו מראש יש יותר סיכוי שהתוצאה הסופית תענה על הצרכים שלכם.

 

להוסיף קצת ירוק בעיניים

אין ספק שבשנים האחרונות רבים בחרו למלא את הדירות והמרפסות שלהם בעציצים. לתופעה זו יש סיבות מצויינות. קודם כל, לצמחים יש יכולת מדהימה לייצר תחושה שלווה ונעימה. דבר שני- מדובר באלמנט עיצובי שמאיר את החדר במינימום כסף ומאמץ. אם יש לכם פינה ריקה בחדר ואתם לא יודעים מה לעשות איתה- אפשר פשוט להציב בה עציץ. מדובר בפתרון מושלם לעיצוב דירות בתקציב מינימלי.

 

תאורה

לפעמים כל מה שצריך כדי לגרום לחלל להיראות אחרת לחלוטין הוא תאורה חדשה. אנחנו רגילים להתייחס לתאורה כדבר פרקטי שמטרתו לגרום לנו לראות כשחשוך, אבל מדובר באלמנט עיצובי לכל דבר. מומלץ לחפש מנורות עומדות לסלון, שרשראות לדים לחדרים וכדומה.

 

צבעים

לא כל צבע משתלב עם צבע אחר, ולא כל צבע שאתם אוהבים חייב להיות דומיננטי בסלון שלכם. אפשר להוסיף צבע לתוך חדר כדי לרענן אותו, אבל צריך לחשוב על פלטת הצבעים שמתאימה לכם. אם זה גוונים כחולים שמייצרים תחושת רוגע, או גווני אדמה שמייצרים אווירה ביתית- בחנו איזה צבעים יכולים להתאים לחלל שלכם ואיך ניתן לשלב אותם זה עם זו. אפשר גם תמיד להוסיף צבע באמצעות פריטי נוי- אתם לא חייבים ספה אדומה, לפעמים אפשר רק כרית.

 

אחסון, אחסון, אחסון

לעיתים אנחנו שוכחים מכך, אבל אחד הדברים שמאפיינים אותנו כבני אדם הוא אגרנות של חפצים רבים. במהלך חיינו אנחנו צוברים רכוש רב, מדברים קטנים כמו כבלים למכשירי חשמל ועד דברים גדולים כמו ארגזים מבית ילדותנו. כשאתם ניגשים לעיצוב הדירה שלכם תזכרו שמקומות אחסון הוא דבר שתמיד זקוקים לו.

לא חייב לקנות רק ארונות ושידות כדי לאחסן בהם- גם ברהיטים מפתיעים ניתן למצוא מקוסות אחסון. לדוגמא- מיטות שבבסיס שלהן יש מגירות נשלפות יכולות להיות פיתרון מצוין לחללים קטנים.

דִירָה

אולי יעניין אותך גם