חיפוש

5 טיפים לשמירה על היגיינה אישית

שמירה על היגיינה אישית היא אחת מאבני הבניין החשובות והבסיסיות ביותר לשמירה על אורח חיים בריא ונכון. מאז פרוץ מגפת הקורונה לפני יותר משנתיים, המודעות על שמירה על רמת היגיינה אישית גבוהה עלתה בקרב אנשים רבים ברחבי העולם. עם זאת, אנשים רבים נוטים לשכוח ולהימנע מביצוע צעדים בסיסיים ופשוטים לשמירה על ההיגיינה האישית שלהם, ובכך חושפים את עצמם למגוון רחב של מזיקים מיקרוסקופיים. בכדי לעשות לכם את החיים יותר קלים, סיכמנו עבורכם חמישה טיפים בסיסיים וחשובים במיוחד שיעזרו לכם לשמור על ההיגיינה האישית שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

מדוע חשוב לשמור על היגיינה?

במהלך היום שלנו, אנו נוגעים בחפצים שונים, מסתובבים בחוץ ופוגשים אנשים. יחד איתנו, מסתובבים אינספור יצורים מיקרוסקופיים, כגון חיידקים, וירוסים וטפילים שונים. אף על פי שמרבית היצורים האלה אינם מזיקים, ישנם לא מעט שישמחו מאוד להפוך את הגוף שלכם לבית החדש שלהם. לפעמים, כידוע לנו היטב, החוויה של אירוח חיידק או וירוס תוקפני בגוף שלנו עשויה להיות לא נעימה ואף מסוכנת. שמירה על רמת היגיינה אישית בסיסית, תשמור עליכם מפני אותם מזיקים ותפחית משמעותית את הסיכוי שלכם להדבק באחד.

 

איך נשמור על ההיגיינה האישית שלנו?

ישנן מגוון דרכים בהן ניתן לשמור על היגיינה אישית בקלות ומבלי להקדיש לכך יותר מדי מחשבה. הטיפים שלנו לשמירה על היגיינה אישית הם חלק משגרת היגיינה בריאה ונכונה, ומומלץ בחום להפוך אותם לחלק אינטגרלי משגרת היום ולהרגלים שלכם. אם אתם רוצים להקל על עצמכם אפילו יותר, באתר ambin pro ניתן למצוא מגוון מוצרי היגיינה אישית שיעזרו לכם להפוך את השמירה על ההיגיינה להרגל.

  • שטיפת ידיים: הקפדה על שטיפה נכונה ויסודית של הידיים היא ככל הנראה הטיפ החשוב ביותר שלנו היום. כפי שציינו, במהלך היום אנו נוגעים באינספור יצורים מיקרוסקופיים שונים, אך כשאנו מקפידים לשטוף את הידיים בסבון, אנו למעשה מסירים רבים מהיצורים האלה, ואף תמנע מהם מלהידבק לידיים שלנו.
  • שמירה על ניקיון משטחי עבודה ובישול: טיפ חשוב נוסף הוא שמירה על ניקיון של משטחי עבודה איתם אנו באים במגע במהלך היום. בראש ובראשונה, יש להקפיד שמשטח העבודה או השיש במטבח שלנו נקי מלכלוכים וכתמים, שכן שאריות אוכל, אפילו הקטנות ביותר, מהוות כר גידול פורה עבור חיידקים ומזיקים. כשזה מגיע למקום בו אנו מכינים דברים שיכנסו לנו לפה, חשוב לשמור על רמה גבוהה במיוחד של ניקיון.
  • החלפה תדירה של מגבות: הקפידו להחליף ולכבס את מגבות הרחצה והמטבח שלכם לעיתים קרובות, כיוון שהרטיבות שלהן הופכת את הלכלוך שניגבנו עליהן למקום אידיאלי עבור חיידקים.
  • שימוש בג'ל אלכוהולי לניקוי ידיים: שימוש בג'ל אלכוהולי לידיים לאחר מגע אם אנשים זרים או שהייה במקומות הומי אדם עוזרת מאוד לחיסול של חיידקים ונגיפים שתפסו עליכם טרמפ.
  • הקפדה על ניקיון בחדר השירותים: השירותים הם לרוב החדר עם אחוזי הלחות הגבוהים ביותר בבית, עובדה שמושכת לא מעט חיידקים. לכן, חשוב להקפיד על אוורור וניקיון השירותים בכל עת.

ג'ל אלכוהולי

אולי יעניין אותך גם