חיפוש

6 סיבות להחזיק תאורה סולארית בבית

ההתחממות הגלובלית הביאה עימה מודעות רבה לזיהום הסביבה וחיסכון באנרגיה. יש יותר מודעות למחזור של בקבוקים, שמירה על ניקיון הסביבה וכמובן ניסיונות למעבר לשימוש בסוגי אנרגיה חלופיים, כגון שימוש באנרגיית חשמל במקום בדלת בכלי רכב ואף מקורות חלופיים להפקת החשמל. מקור חלופי מוכר לייצור חשמל הינו הפקת חשמל מאור השמש. האנרגיה הסולארית יכולה להיות שימושית בישראל בה אנו נהנים מאור השמש שעות רבות גם בימי החורף. קבלו שש סיבות מדוע כדאי להחזיק תאורה סולארית בבית.

 

תאורה סולארית מובילה לחיסכון בחשמל

כולנו מכירים את חשבון החשמל המגיע לבתינו אחת לחודשיים. חשבון זה נועד לממן את הפקת החשמל בתחנות הכוח על ידי שימוש בפחם, דלק וגז. לעומת זאת, כאשר אנו מחזיקים תאורה סולארית בבית, החשמל מופק מאור השמש בלבד ועל כן, יש אפשרות לסוך בחשבון החשמל. אם נעביר את התאורה בבית לאנרגיה סולארית נוכל לחסוך משמעותית את חשבון החשמל שכן התאורה תופק ממקור טבעי ולא תהיה תלויה בחברת החשמל.

 

תאורה סולארית ידידותית לסביבה

כפי שציינו בסעיף הקודם, תאורה סולארית אינה תלויה בהפקת חשמל ממקורות כמו פחם, דלק וגז ועל כן, לא רק שהיא מפחיתה את התלות בספקי החשמל ומורידה את חשבון החשמל שלנו, אלה גם תורמת לסביבה. אנרגיית החשמל מופקת מאור השמש ועל כן יש פוחת הצורך בשימוש בחשמל המופק ממקורות מזהמים.

פאנל סולארי בבית

תאורה סולארית קלה להתקנה

כאשר אנו רוצים לתכנן תאורה בבית או בחצר הבית שלנו עלינו לתכנן את פריסת הכבלים, נקודות מתאימות לתאורה וכמובן לפרוס תשתית חשמל. כאשר אנו משתמשים בתאורה סולארית, אין צורך בכל אלא פשוט להתקין את מכשירי התאורי שעליהם כבר יש את קולטני השמש.

 

תאורה סולארית בטוחה יותר

כולנו מכירים את הסכנות הטמונות בגישה לחשמל. יחד עם זאת, כאשר החשמל מופק מאנרגיה סולארית אין סכנת התחשמלות כי אין סכנה למגע עם מים או מגע בכבל שיכול לפגוע בנו. לכן התאורה הסולארית בטוחה יותר לשימוש.

תאורה סולארית בבית

תאורה סולארית עמידה יותר

מכשירי התאורה הסולארית עשויים מחומרים עמידים כגון אלומיניום ועל כן הם עמידים יותר בתנאי מזג האוויר ואינם נפגעים בקלות מפגעי מזג האוויר השונים.

 

תאורה סולארית כלכלית יותר

כבר ציינו שהיא תרומת להפחתת חשבון החשמל כי בעצם אנו מפיקים חשמל באופן עצמאי מהשמש. בנוסף, ההתקנה של תאורה סולארית היא חד פעמית ומדובר בהשקעה בעלות לא גבוה במיוחד. בנוסף, עלות התחזוקה של תאורה סולארית אפסית ועל כן חוסכת כסף להוצאות משק הבית.

לסיכום, אין ספק כי רבים היתרונות של תאורה סולארית על מקורות קונבנציונליים יותר להפקת החשמל. מדובר בפתרון מהפכני לתאורת חצר שמפחית עלויות, חוסך בחשבון החשמל, לא מסכן ילדים קטנים ובעלי חיים ומאוד ידידותי לסביבה.

תאורה סולארית

אולי יעניין אותך גם